Česká národní banka

Česká národní banka

ČNB je centrální bankou České republiky, zároveň však i nezávislá instituce, a vykonává funkci orgánu, který dohlíží na finanční trh v ČR. Tato banka je zřízena Ústavou ČR a sídlí v Praze. Hospodaří primárně se státním majetkem, vydává bankovky a mince, je zodpovědná za oběh peněz, spravuje devizové rezervy, hlídá zúčtování bank, nastavení úrokové sazby atd. Těmito prostředky se snaží ČNB dosáhnout celkové stability cen a růstu ekonomiky.

Jejím dalším úkolem je i podporovat vládu ČR v jejich ekonomických rozhodnutích a zajišťovat realizaci vydaných zákonů, ne však na úkor porušení prvotních cílů.

Hlavním představitelem ČNB je její guvernér, kterým je od června 2010 Miroslav Singer.

Štítky:

ČNB

Finanční novinky

29-08-2011 - Půjčka ihned až domů

Potřebujete rychlé peníze na internetu? Vyzkoušejte půjčky ihned na ruku pro každého kdo potřebuje rychlé peníze až domů. U půjček na ruku se jedná většinou o nebankovní půjčky/úvěry na směnku.

4.7.2011 - Půjčky pro nezaměstnané ihned

Půjčky pro nezaměstnané ihned jsou velice oblíbené půjčky, které jsou určeny k překlenutí období bez zaměstnání. V této době to bývá velice těžké.

25.1.2011 - Půjčky pro nepracující

Potřebujete rychle peníze? Vyzkoušejte ferratum půjčka sms. Jsou to sms půjčky od 500Kč do 10 000 Kč. Tyto půjčky může dostat skoro každý, první půjčka je až 2000 Kč a 6 půjčka je až 10 000 Kč.