Půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty

Potřebujete zaplatit školné nebo třeba zahraniční pobyt na prestižní univerzitě? Využijte výhodných půjček pro studenty.

Banky v posledních letech stále více zaměřují pozornost na mladé lidi, a to i na ty, kteří dosud nemají pravidelný příjem. Prakticky již každá banka nabízí studentský účet, ale některé poskytují studentům i speciální půjčky. Půjčky pro studenty jsou prakticky dvojího druhu. První z nich je kontokorentní úvěr, jeho výše může sahat až do několika desítek tisíc korun. Druhou pak je úvěr (na studium) dosahující do výše několika set tisíc korun.

Kontokorent

Kontokorent je možné charakterizovat jako krátkodobou a především neúčelovou půjčku. Výše úroků je ale poměrně vysoká, nevýhodná a hodí se spíše pro krátkodobé půjčení peněz. Kontokorent mohou studenti bez prokázání příjmu získat pouze u Komerční banky a České spořitelny.

Studentské půjčky

Půjčka (na studium) je poskytována českým studentům vysokých, vyšších odborných a středních škol studujícím v České republice, ale i zahraničí. Studentské půjčky jsou na rozdíl do běžných úvěrů výhodnější, studenti nemusejí dokládat svůj příjem, mají nižší nebo dokonce nulové poplatky za vedení úvěru, nižší úrokovou míru, možnost odložit splácení po skončení studia nebo možnost kdykoliv bez postihu splatit předčasně úvěr. V České republice poskytují studentské půjčky tři banky: Česká spořitelna, Komerční banka a Raiffeisenbank.

Úvěr pro studenty od České spořitelny

Česká spořitelna studentům (prezenčního i kombinovaného studia VŠ, VOŠ a MBA) nabízí hotovostní úvěr, tj. bezúčelný úvěr – peníze lze použít prakticky na cokoliv a dle vlastního uvážení. Maximální výše úvěru je 300 tisíc korun a doba splatnosti až deset let.

Úvěr Gaudeamus od Komerční banky

U Komerční banky mohou studenti získat úvěr až 150 tisíc korun (při splacení úvěrů okamžitě po poskytnutí je to až 500 000Kč). Úvěr je možné začít splácet až po skončení studia (platí pouze pro studenty VŠ a VOŠ) – během něj jsou placeny pouze měsíční úroky. Maximální doba splácení je deset let. V případě, že student nemá vlastní pravidelný plat, je nezbytné půjčku zajistit. Ručit je možné – třetí osobou, stavební spoření (Modrá pyramida) nebo vkladem u Komerční banky.

Účelová půjčka od Raiffeisenbank

Účelový úvěr od Raiffeisenbank je určený pro studenty VŠ, VOŠ, MBA a DBA. Maximální výše půjčky je až 1.000.000 Kč a doba splácení 6 až 120 měsíců. Po dobu čerpání úvěru se hradí úroky pouze za reálně čerpané částky.

Finanční novinky

29-08-2011 - Půjčka ihned až domů

Potřebujete rychlé peníze na internetu? Vyzkoušejte půjčky ihned na ruku pro každého kdo potřebuje rychlé peníze až domů. U půjček na ruku se jedná většinou o nebankovní půjčky/úvěry na směnku.

4.7.2011 - Půjčky pro nezaměstnané ihned

Půjčky pro nezaměstnané ihned jsou velice oblíbené půjčky, které jsou určeny k překlenutí období bez zaměstnání. V této době to bývá velice těžké.

25.1.2011 - Půjčky pro nepracující

Potřebujete rychle peníze? Vyzkoušejte ferratum půjčka sms. Jsou to sms půjčky od 500Kč do 10 000 Kč. Tyto půjčky může dostat skoro každý, první půjčka je až 2000 Kč a 6 půjčka je až 10 000 Kč.